Türkiye’de İnternet Sitelerinin %90’ı Sahte Saat Satıyor

Baates baates

Ben gibi bir çok kullanıcı internetden alışveriş yaparken hep bir tereddüt içerisindedir. Acaba aldığımız ürün sahte olabilir mi?. Dolandırıcılığın her çeşidinin görüldüğü ülkemizde sahte ürün satmak sıradan bir durum olsa gerek. İçimizde bu şüphelerle alışveriş yaparken Saat ve Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, şok bir açıklama iddia ile gündeme oturdu. Ramazan Kaya “Türkiye’deki internet sitelerinin neredeyse hepsi sahte saat satıyor” dedi. Yani güvrnilir bir kaç site haricinde alacağımız saatlerin bir çoğu sahte anlamı taşıyor. Açılamalarına ek olarak Ramazan Kaya, “Orijinallerinin arasına karışan sahte saatler gümrükte tespit edilemiyor ve yerli internet sitelerinde tüketiciye orijinal gibi gösterilerek sahte ürün satılmış oluyor. Bunu kimi siteler bilerek, kim siteler ise bilmeyerek yapıyor.” diyerek şok bir gerçeği gün yüzüne çıkardı.

Açıklamnın devamında:Kaya, bu konu üzerine uyardıkları sitelerin ise hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmediklerini, mesuliyetin -maalesef şu an için- sadece bu sitelerden alışveriş yapan tüketiciye ait olacağını dile getirdi.

Türkiye’de 30’dan fazla global saat markasını temsil eden Saat ve Saat’in yönetim kurulu başkanı olan Kaya, ekipçe araştırmalarında titiz davranarak saat satışı yapan tüm internet sitelerinden alışveriş yaptıklarını, alınan saatlerin orijinalliklerini test ettirmek için markaların yurt dışı merkezlerine gönderdiklerini belirtti.

Kaya, “Ürünlerin sahte olduğunu kanıtlayınca söz konusu siteleri uyardık, fakat sorumluluğun kendilerinde olmadığını söylediler. Mevcut kanunlar bunun önüne geçemiyor. Yasalar değişsin, online alışveriş siteleri de sattıkları sahte ürünlerin arkasında dursun ve sorumlu olsun. Türkiye’nin neredeyse bütün internet siteleri sahte saat satıyor.” diyerek bu konuda ellerinden bir yaptırım gelmediğini de kamuoyuna duyurdu.

İnsan dolandırılmak isteyince yöntem bulan çok oluyor haliyle. Alışveriş yaparken şuna dikkat etmekde fayda var; aynı ürün bir site de 100 lira iken diğer sitede neden 50 tl oluyor. İçimden haykırıyorum ‘uyan artık aziz milletim, dolandırılmaktan yorulmadın mı?’

Yorum yazın

REKLAM ALANI

The Textarea field accepts any form of multi-line string input, including custom HTML.

Textarea alanı, özel HTML de dahil olmak üzere herhangi bir çok satırlı dize girişi biçimini kabul eder.
iç banner