62. Kattan Düşüp Ölen Çinli Sosyal Medya Fenomeni Hakkında Uzmanından Önemli Açıklamalar!

62. Kattan Düşüp Ölen Çinli Sosyal Medya Fenomeni Hakkında Uzmanından Önemli Açıklamalar!

Paylaş

62. Kattan Düşüp Ölen Çinli Sosyal Medya Fenomeni Hakkında Uzmanından Önemli Açıklamalar!

İnternet dünyasındaki bütün sapkınlıkların merkezi haline gelmeye başlayan YouTube, ilgi çekmeye çalışan ve bu yolla abone kazanabilmek için farklı yollara başvuran yayıncıyla dolup taşıyor.

YouTube, herkesin kendi kanalını açabildiği bir platform olmasıyla ve insanların özgün içerik üretiminden koparak trendleri yakalamaya çalışmasıyla, hiç de profesyonel olmayan şeyler görmemize neden oluyor.

İnsanlar, bu işten gelir elde etmenin peşindeyken gözlerini bürüyen hırsla, uzman olmadıkları alanlarda gövde gösterileri yapıyorlar. İçerik yayıncılığı ve popülarite bir kenara, sadece uzman olmanın gerektirdiği tehlikeli alanlar da var.

Bu alanlardan birisi de çelik gibi kondisyon ve disiplinli bir sporcu olmayı gerektiren tırmanışçılık. Fakat öyle klasik şekilde dağa taşa değil de, yüksek gökdelenlere çıkınca oldukça havalı görünüyor.

Çin’in Hunan eyaletindeki 62 katlı bir binadan düşerek hayatını kaybeden Çin’in Facebook’u Webio’nun fenomeni olan Wu Yongning, ne ilk ne de son olacağa benziyor:

Bazı insanların adrenalin için doğdukları bir gerçek, ancak gerekli uzmanlığı elde etmeden boyundan büyük işlere kalkışmak, üstelik bunu da sadece daha fazla takipçi kazanmak için yapmak delilik olsa gerek. Özellikle yüksek bina tırmanışçıları hiç güvenlik önlemi almadan bu işe kalkışınca, takipçi peşinde koşan insanları da olumsuz etkiliyorlar.

Night Scape lakabıyla giderek popüler YouTuber ve Instagram yıldızı olan Harry Gallagher, profesyonel bir tırmanışçı. Ona göre adrenalin sevdası bu iş için yeterli değil.

 

  1. ABDULLAH dedi ki:

    Çok boş iş yapmışlar abi ya yazık olmuş adama vallahi içim cız ettin böyle şeyler yasaklı olması lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir