2018’in En İlginç Telefonu Olacak Samsung Galaxy X’te, 3 Yıllık Ekran Teknolojisi mi Kullanılacak?

2018'in En İlginç Telefonu Olacak Samsung Galaxy X'te, 3 Yıllık Ekran Teknolojisi mi Kullanılacak?

Paylaş

2018’in En İlginç Telefonu Olacak Samsung Galaxy X’te, 3 Yıllık Ekran Teknolojisi mi Kullanılacak?

Samsung’un yeni gözdesi Galaxy X serisi için basınca duyarlı ekranında, iPhone’un 2015 yılından beri kullandığı ekran teknolojisini kullanacağı yönünde söylentiler var.

Bu yıl Samsung’un Galaxy S9 ve Galaxy Note 9’un yanı sıra, birinci nesil Galaxy X akıllı telefonunu çıkartması bekleniyor. Galaxy X, Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu olarak piyasaya sunulacak.

Samsung, bu yıl alışılmışın dışında bir telefon çıkartarak, yılın en heyecan verici tasarımına sahip telefonu Galaxy X’i bizlere sunacak. Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 telefonlar klasik görünümlerine devam ederken, Galaxy X yeniliğe düşkün olan müşterileri memnun edecek gibi gözüküyor. Galaxy X’in katlanabilir ekran özelliği sayesinde akıllı telefonlarımızda tablet deneyimi yaşayabileceğiz.

Samsung, Apple kullanıcılarında uzun süredir bulunan bir görüntüleme özelliğini kullanacak gibi duruyor. 3D basınca duyarlı ekranları Apple, 2015 yılında iPhone 6 ile piyasaya sürdü ve bu özellik serinin diğer akıllı telefonu olan iPhone 7, iPhone 8, ve iPhone X’te kullanıldı.

Hareketin basıncını belirleyerek, esnek bir ekranında normal akıllı telefonlarımızdaki gibi uygun bir jest tetiklemesine olanak tanımasını sağlayan bu teknoloji, Hollandalı bir blog olan MobielKopen tarafından keşfedilmiştir.

Bu teknolojiyi MobielKopen Samsung’a kullanması için teklif etmişti. Samsung’un Galaxy X serisinde ve sonraki devam serilerinde bu teknolojiyi kullanması bekleniyor.

 

  1. Kenan dedi ki:

    ben 2018 yılı içerisinde bu kadar değişik bir telefonun insanlar tarafından kullanılacağını düşünmüyorum belki daha ilerde

  2. Ali dedi ki:

    Cok ilginc bir telefona benziyor. Ancak smasungun eski hatalarini ornek almasi gerekiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir