Uzaya kebap gönderen Türk

Uzaya kebap gönderen Türk

Paylaş

 Uzaya kebap gönderen Türk

İsviçre’de Zürih’te kebap dükkanı işleten 3 kafadar kardeş, bir balona bağladıkları kebabı, stratosfer tabakasına gönderdi. Restoran, kebabın yolculuğu ile ilgili bir video yayınladı.

“STRATOSFERE ULAŞAN İLK DÖNER KEBAP”

Yerel basına açıklama yapan Ali Ayverdi, “Weiningen’den balonla uzaya kebap gönderdik, kebap 37.795 metre yüksekliğe erişti.” şeklinde konuştu.

GUINESS’E BAŞVURDULAR

Daha önceki iki denemede amaçlarına ulaşamayan kebapçılar, 3. denemede başardıklarını ifade etti. Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileriyle görüşen kardeşler, uzaya çıkan ilk kebap rekorunun kitaba girmesini istediklerini belirterek “Çok araştırma yaptık ve bizimkinin staratosfere ulaşan ilk döner kebap olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

ÖNCE GÖNDERDİLER, SONRA 7 SAAT ARADILAR

Kardeşlerden Murat Ayverdi, uzaya ulaştıktan sonra tekrar Dünya’ya düşen kebap ve üzerinde bulunduğu ekipmanları 7 saatlik aramanın sonunda bir ağacın tepesinde bulduklarını söyledi. 1. Hikmet dedi ki:

  Milletin isi fucu yok sanirim. Biyle bos seylerle ugrasiyorlardonerr yazik olmus

 2. Merve dedi ki:

  Bir Türk ten beklenen en güzel hareket olmuş :D. Keşke başarılarımızı hem troll hem de ciddi bilim ile harmanlayabilsek bu şekilde ve sürekli devam etse

 3. Deniz dedi ki:

  Fuzulinin fuzuli işleri olmuş biraz. Vaktinizi ve emeğinizi biraz daha faydalı işlere harcayın yada hiç bir şey yapmasanızda daha iyi olurdu.

 4. akif dedi ki:

  İşsizlik gibi bir şey yapmış herhalde uzaya kebab göndermek nedir kardeş ya.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir